Mehring Books’tan yeni broşür: Amerika’daki Toplu Cinayetlerin Toplumsal ve Siyasal Kökenleri

 

Amerikan toplumundaki toplu şiddet sorunu, Florida, Parkland’daki Stoneman Douglass Lisesi’nde 17 kişinin vurularak öldürülmesine tepki gösteren öğrenci gençlik arasında güçlü bir tepki uyandırdı.

Mehring Books’tan çıkan yeni broşür, Amerika’daki Toplu Cinayetlerin Toplumsal ve Siyasal Kökenleri, sansasyonel başlıkların ötesinde, derin bir kavrayış sunmaktadır.

Sonu gelmeyen savaşlar, polis cinayetleri, devasa toplumsal eşitsizlik, gözetleme devleti ve baskıcı bir siyasi sistem, halkın geniş kesimlerini derinden etkilemiş durumda. Milyonlarca genç, daha sıkı silah denetimi biçimindeki basit çağrıların ötesine geçerek, Amerikan toplumunun hastalıklı durumunun kökenleriyle ilgilenmeye başlıyor.

Dünya Sosyalist Web Sitesi’nde yayınlanan makalelerden oluşan bu seçki, Amerika’daki toplu şiddetin temel nedeninin, kapitalist sistemde (onun savaşlarında ve baskısında) ve onun yaratmış olduğu kabus gibi dünyada yattığını gösteriyor. Broşürde yer alan ve yirmi yıllık bir geçmişe kadar uzanan makaleler, mevcut duruma ilişkin derin bir kavrayış sağlıyor ve bir bütün olarak gençliğe ve işçi sınıfına bir program sunuyor. Sosyalist Eşitlik Partisi ve gençlik örgütü Toplumsal Eşitlik İçin Uluslararası Gençlik ve Öğrenciler, gençler arasında sosyalizme artan ilgiyi cesaret verici bir işaret olarak görmekte ve bu arayışlara bilinçli bir ifade kazandırmaya çalışmaktadır.

Broşürü sipariş etmek için tıklayın

24 Mart 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir