İnternet sansürünü durdurun! Google’ın Dünya Sosyalist Web Sitesi’ni kara listeye almasına son verin!

Tüm okurlarımızı, Dünya Sosyalist Web Sitesi’nin Google sansürüne karşı başlattığı imza kampanyasına katılmaya çağırıyoruz.

*

Alphabet Inc. Genel Müdürü Sergey Brin’e, Alphabet Inc. CEO’su Larry Page’, Alphabet, Inc. Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt’e:

Google, Nisan ayında, sosyalist, savaş karşıtı ve ilerici web sitelerine erişimi engelleyen yeni arama algoritmalarını ve kurallarını uygulamaya koydu.

Google, özellikle, en yaygın okunan sosyalist internet yayını olan Dünya Sosyalist Web Sitesi’ni (WSWS) hedef almıştır. WSWS, Google aramalarından gelen izleyicilerde yüzde 70’lik bir düşüşe uğradı. Onun politika, tarih ve kültür üzerine haber yazıları ve makaleleri sistematik olarak engelleniyor.

Google, “aldatıcı haberler”e karşı koyma düzmece bahanesiyle siyasi sansür uygulamaktadır. Google’ın arama sonuçlarını manipüle etmesinin ordu, istihbarat kurumları ve güçlü şirket gruplarıyla sıkı bir şekilde koordine edildiğine ilişkin açık kanıtlar var.

Bu dilekçe, Google’ın ifade özgürlüğüne, bağımsız düşünceye ve sansürsüz bilgi alma hakkına yönelik saldırısını durdurmanızı talep etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir