Zulüm gören WikiLeaks’in kurucusunun annesi Christine Assange, SEP’in Kongre adayını destekliyor

WikiLeaks’in zulüm gören yayıncısı Julian Assange’ın annesi Christine Assange, Çarşamba günü, Twitter’da, Sosyalist Eşitlik Partisi’nin Kongre adayı Niles Niemuth’a desteğini açıkladı.

Assange, Michigan’ın 12. Seçim Bölgesi’ndeki WikiLeaks destekçilerini, şu anda Londra’daki Ekvador büyükelçiliğine hapsedilmiş olan oğlunu tutarlı bir şekilde savunduğu için Niles’e oy vermeye çağırdı.

Christine Assange, “Aday NILES NIEMUTH, Kongre (Michigan’ın 12. Bölgesi) için yarışıyor. O, tutarlı bir şekilde, gazeteci Julian Assange’ı açıkça savundu! Yozlaşma karşıtı/Assange yanlısı bir adaya oy vermeyi düşünün! @niles_niemuth’un hesabına bakın!” diye yazdı.

Julian Assange, hükümet sırlarına ve ABD ordusunun suçlarına karşı cesur ve ilkeli bir mücadele vermiştir. O, altı yılı aşkın süredir Londra’daki Ekvador büyükelçiliğinde kapana kısılmış durumda ve dışarı çıktığında, tutuklanıp ABD’ye iade edilme olasılığı ile karşı karşıya. Ekvador hükümeti, altı aydır, onun dış dünya ile tüm iletişimini kesti ve bu hafta başında tüm ziyaretçilerini engelledi.

Niles, Christine Assange’a desteği için teşekkür etti ve Sosyalist Eşitlik Partisi’nin, Julian Assange’ı ve WikiLeaks’i saldırılar ve zulüm karşısında çok uzun bir süredir savunduğunu belirtti.

Christine Assange, “Oğlum Julian’ı #DerinDevlet’e karşı açıkça savunmak şefkat, ilkeler ve cesaret ister.” diye yazdı.

SEP’in Avustralya’daki kardeş partisi, Haziran ayında, Assange’ın serbest bırakılması ve güvenli bir şekilde Avustralya’ya dönmesi talebiyle, gazeteci John Pilger’ın da dahil olduğu bir protesto örgütlemişti.

Niles Niemuth, Sosyalist Eşitlik Partisi’nin Michigan 12. Kongre Bölgesi’nde adayıdır. Kampanya hakkında daha fazla bilgi için Niles2018.com adresini ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir