Emektar WSWS yazarı Jean Shaoul’un Halil yoldaşa gönderdiği mesaj

Sevgili Halil,

 

Kısa bir süre önce, derin bir üzüntüyle, çok hasta olduğunu duydum. Sadece, bunu duyduğuma ne kadar üzüldüğümü söylemek istiyorum ve doktorlardan, ailenden, dostlarından ve yoldaşlardan ihtiyacın olan tüm bakımı ve desteği aldığını umuyorum.

Bu son yıllarda, DEUK ile siyasi dayanışma içinde olan bir grubun geliştirilmesine yaptığın katkıya çok büyük bir değer veriyorum. Senin çevirilerin, siyasi açıklamaların ve makalelerin kritik önemdeydi ve bunlar, yıllardır yürüttüğün diğer çalışmalarla birlikte, Türkiye’de kadroların eğitilip yetiştirilmesinde önemli bir rol oynayacak. Bu çalışma, önümüzdeki dönemde gelişecek olan mücadelelere siyasi yön verebilecek bir DEUK şubesinin gelişmesinin temellerini attı. Bu bağlamda, elbette, Savunduğumuz Miras üzerine çalışmayı kapsayan tarihsel çaban, özel bir öneme sahip. Gelecekte, Türkiyeli işçiler, senin bu çabalarını takdirle anacaklar.

İstanbul’daki misafirperverliğini de içeren tartışmalarımız ve sohbetlerimiz, benim bölgedeki gelişmelere ilişkin kavrayışımda paha biçilmez bir rol oynadı. Bunun için sana teşekkür ederim.

Düşüncelerim seninle; sohbet ya da e-posta yoluyla, yardımcı olmak için yapabileceğim herhangi bir şey varsa, lütfen beni haberdar et.

En içten selamlarımla,

Jean

27 Aralık 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir