Sosyalist Eşitlik web sitesi hakkında

Değerli okurlarımız,

1938’de Lev Troçki önderliğinde kurulan Sosyalist Devrimin Dünya Partisi Dördüncü Enternasyonal’in tek siyasi mirasçısı olan Uluslararası Komite’nin (DEUK) Türkiye şubesini inşa etme mücadelesi veren Sosyalist Eşitlik grubu olarak, artık günlük yayın faaliyetimizin yalnızca Dünya Sosyalist Web Sitesi’nin (WSWS) Türkçe sayfası üzerinden devam edeceğini dikkatinize sunarız. İngilizce başta olmak üzere ondan fazla dilde yayımlanan WSWS, herhangi bir ulusal partinin değil ama dünya Troçkist hareketinin merkezi günlük yayın organıdır.

DEUK’un tarihsel ve uluslararası temellerini, siyasi çözümlemelerini ve perspektiflerini benimseyen ve bunlara doğrudan katkı yapan grubumuz, Haziran 2018’deki isim değişikliğinin ardından attığı bu adımla birlikte, Türkiye’de ve dünyanın her yerinde Troçkist işçi sınıfı partilerinin inşasının ancak dünya partisinin önderliğinde ve onun inşasının ayrılmaz bir parçası olarak gerçekleşebileceği kavrayışını daha ileri düzeyde teyit etmektedir.

Doğrudan Dünya Sosyalist Web Sitesi’nin Türkçe sayfasına yönlendireceğimiz Sosyalist Eşitlik web sitesi, DEUK’un ulusal şubeleri olan Sosyalist Eşitlik Partilerinin web sitelerine benzer bir işleve sahip olmak üzere önümüzdeki dönemde yeniden açılacaktır.

Okurlarımızı; Dünya Sosyalist Web Sitesi’ni yakından izlemeye, DEUK’un Mehring Yayıncılık’tan çıkan kitaplarını ve temel metinlerini incelemeye ve Sosyalist Eşitlik Partisi’nin inşasına katılmak üzere bizimle bağlantıya geçmeye çağırıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir