Dünya Sosyalist Web Sitesi (WSWS) Türkçe sayfasını yeniledi

Dünya Sosyalist Web Sitesi (WSWS) Türkçe sayfasını İngilizce anasayfasındaki aynı altyapı ve arayüzle yeniledi. Yeni arayüz görsel olarak video, fotoğraf ve ses kaydı kullanımına ulaşmayı kolaylaştıracak; yazılara kronolojik sıralaması dışında kategorilerde ve ayrı pencerelerde ulaşma imkanı verecek; kampanya ve dosya konusu yazılar ayrı kutularda yayınlanabilecek ve okunan makale ile ilişkili diğer yazılar otomatik olarak kullanıcıya sunulacak.

Dördüncü Enternasyonal’in Uluslararası Komitesi’nin (DEUK) uluslararası günlük merkezi yayın organı olan WSWS yirmiye yakın dilde yayın yapıyor. WSWS, uluslararası işçi sınıfına, günlük olarak, Marksist bir çözümleme ve sosyalist bir yönelim sağlıyor. DEUK bugün, işçi sınıfını uluslararası sosyalist bir program temelinde kapitalizmi yıkmak üzere harekete geçirmek için mücadele eden tek siyasi eğilimdir ve WSWS, dünya çapında, sosyalizmin gerçek sesi olarak tanınıyor. WSWS sayfalarında Marksist siyasi ve teorik yazılar, günlük gelişmelere ilişkin çözümlemeler dışında tarihten sanata ve bilime çok sayıda alanda makaleler yayınlanıyor.

Toplumsal Eşitlik, enternasyonalist sosyalist perspektifin işçi sınıfı ve gençlik içinde gelişmesi ve Türkiye’de DEUK şubesi olarak Sosyalist Eşitlik Partisi’nin (SEP) inşa edilmesi için okurlarını wsws.org/tr sayfasını okumaya, tartışmaya ve yaymaya çağırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir